Relaxace v kraji

V Moravskoslezském kraji najdete příznivé horské klima, minerální prameny, lázeňské komplexy, klidnou přírodu a především ochotné lidi. To jsou ingredience, které skládají recept, díky kterému se stává region stále častějším cílem pro relaxační a wellness pobyty.

Přestože se to na první pohled nezdá, po západočeských lázních je Moravskosleszký kraj druhou nejvýznamnější lázeňskou oblastí u nás. Ať už to je jodobromové minerální prameny v Darkově, oblíbené zejména zahraničními turisty ze středního Východu, nebo horké sirné prameny velkolosinských lázní, které patří k nejstarším moravským lázním a jsou oblíbené zejména pro léčbu neurologických, respiračních a pohybových onemocnění, včetně revmatizmu a artróz.

Vincenz Priessnitz dal jméno léčebným lázním v Jeseníku, a byl to právě on, kdo jako první na světě již v roce 1822 otevřel první vodoléčebný ústav na světě.

V Dolní Lipové to jsou pak klimatické lázné specializující se na léčbu chronických neinfekčních kožních chorob, poruchy metabolismu, problémy s žlázami s vnitřní sekrecí a stále problémovější obezitu.

Přírodní oxidouhličité prameny a rašelinové zábaly v Karlově Studánce jsou balzámem pro pacienty s chronickým onemocněním horních a dolních cest dýchacích, astmatem a nemocemi onkologickými a cévními.

Nejmladší lázně v regionu, Klimkovice nedaleko Ostravy jsou svou terapií  solankou bohatou na jód vyhledávané zejména návštěvníky trpícími oběhovými, ženskými, pohybovými a nervovými problémy.  

Užijte si relaxaci v Moravskoslezském kraji! Poznejte možnosti regionu ve východní části České republiky. Užijte si odpočinek ve výšinách kouzelných pohoří Beskyd, Jeseníků a Oderských vrchů. Jste raději více při zemi? Náš kraj, to nejsou jen hory, ale také malebná zvlněná krajina Opavska, Ostravska, Poodří či Lašska. V Moravskoslezském kraji si pohodu užije opravdu každý. Od mladých lidí vyznávajících více vzrušení, přes rodiny s dětmi i bez dětí až po seniory. V sedle kola nebo koně, po svých, ve vzduchu, na lyžích, s golfovou holí nebo tenisovou raketou v ruce. Věřte tomu, že do našeho kraje se budete rádi vracet!

Tvorba webových stránek: Webklient