Kde budete mít nejkrásnější panoramatické výhledy Moravskoslezského kraje?

Panoramatické výhledy jsou jednou z nejkrásnějších věcí, kterou vám tento kraj může nabídnout. Proto pokud chcete zůstat v přírodě, není nic lepšího, než si na ubytování v moravskoslezském kraji zvolit chalupu. Ani chaty v moravskoslezském kraji nejsou k zahození a určitě vám poskytnou také nádherný panoramatický výhled ať už na východ či západ slunce.

Hrad Štramberk

Jeho věž zvaná Trúba, vysoká 35 metrů, je společně se severovýchodním opevněním vnitřního hradu dokladem architektury z první poloviny 14. Století. Nabídne vám tak nejen krásný panoramatický výhled na okolní krajinu, ale rovnou jej spojíte i s historií a návštěvou kulturní památky. 

Rozhledna na Prašivé

Po zdolaném výšlapu, kdy si odpočinete u dobrého oběda nebo svačiny, si můžete jít užít výhled na rozhlednu, která je součástí horské chaty Klubu českých turistů z roku 1921. Z rozhledny tak můžete vidět na Lysou horu, Ondřejník, Radhošť a další významné vrcholy.

Rozhledna Velký Javorník

Rozhledna vysoká skoro 36 metrů byla postavena v roce 2013. Umožní vám výhled na většinu známých vrcholů Beskyd – Lysou horu, Ondřejník a další. Taktéž je z rozhledny ale možnost vidět Malou a Velkou Fatru nebo Jeseníky.

Stezka Valaška na Pustevnách

Byla postavena v roce 2018. Nachází se 300 metrů od Pusteven směrem na Tanečnici. Je vysoká 22 metrů a nabídne vám možnost vstoupit na skleněný prostor ve výšce 30 metrů nad krajinou, kde budete mít nádherný výhled na okolní kopce a jejich údolí. Krom výhledů nabídne zajímavé atrakce vašim dětem jako například trampolíny nebo dětské sportoviště.

Jurkovičova rozhledna

Postavena podle plánů architekta Dušana Jurkoviče, který je autorem staveb Libušín a Maměnka na Pustevnách. Tato rozhledna vyrostla v letech 2010 a 2011 na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm. Rozhledna je vysoká skoro 32 metrů a nabídne vám podívanou na Valašskou dědinu a Rožnov pod Radhoštěm.

Nová radnice v Ostravě

Víte, jaká jsou nejčastější první slovy, když vyveze Ostravák svou návštěvu z jiného města na vrcholek prvorepublikové věže tzv. Nové radnice? “Ta Ostrava je ale zelená”. Nevěříte? Nechte se vyvést rychlovýtahem z foyeru radnice a pokochejte se panoramatickým výhledem na hlavní města Moravskoslezkého kraje. Budete opravdu překvapeni.

Tvorba webových stránek: Webklient