Vítejte v kraji

Vítejte v kraji

Moravskoslezský kraj se nachází na severovýchodě České republiky. Jedná se o různorodý region, který na jedné straně nabízí návštěvníkům a jeho obyvatelům úžasné přírodní scenérie, na straně druhé jsou některé jeho části dodnes poznamenány historií a zejména tou průmyslovou. Kraj jehož metropolí je třetí nějvětší město republiky – Ostrava – je rozdělen na šest okresů a také na šest rozdílných turistických lokalit, každou svérázem a jedinečností se vyčleňující s průměru a jednostranného pohledu na tento region.

Na východě to jsou Beskydy, které určují ráz jak svých obyvatel, tak i prostředí. Jen patnáct dvacet minut z Ostravy po moderní dvouproudové rychlostní komunikaci směrem na Frýdek-Místek a Frýdlant nad Ostravicí, přes stále známější obec Čeladná a ocitnete se na místě, které z vás rázem smyje prach pracovního shonu a denních starostí. Lidová architektura pod Radhoštěm, bájný pohanský bůh Radegast, rozervaná Lysá hora. To jsou jen jednotlivá lákadla a oblíbené turistické a odpočinkové cíle.

Na západě je Moravskoslezský kraj rouben Jeseníky, malebným pohořím s anenskou přírodou ideálním zejména pro zimní turistiku, se svým charakteristickým nejvyšším moravským vrchem Pradědem (1 491 m n. m.).

Při vstupu z jihu, od Olomouce, Brna, Prahy vstupujeme do kraje moravskou branou a pro milovníky vody a úchvatných nivničných zákoutí je zde Poodří se svými zříceninami jako je starojický hrad, městskými památkovými rezervacemi a zámky. Leří zde i nějnižší místo kraje: soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).

Moravskoslezský kraj může díky své poloze a rozmanité a nádherné přírodě nabídnout kromě množství památek také širokou škálu možností pro bohaté sportovní, turistické a rekreační vyžití. K dispozici je zde velké množství stadiónů, hřišť, tělocvičen, tenisových kurtů, koupališť a bazénů. Na své si přijdou milovníci běžeckého i sjezdového lyžování, cykloturistiky, paraglidingu, hipoturistiky, golfu a sportovních a poznávacích letů i příznivci vodních sportů a lázeňské turistiky.

Nejnovější články

Tvorba webových stránek: Webklient