Z Kopřivnice přes Trúbu

Kopřivnice > Technické muzeum Tatra > Muzeum Fojtství > Váňův kámen > Rozhledna na Bílé hoře > Štramberská Trúba > Náměstí Štramberk > jeskyně Šipka > Štramberk ČD

Délka 6 km, nenáročný výlet

Výlet zahájíte v železniční stanici Kopřivnice. Odtud se přesunete do centra, kde se nachází Technické muzeum Tatra. Po případné prohlídce muzea se vydáte k Muzeu Fojtství. Odtud pokračujete po modré turistické značce, která vás zavede k Váňovu kameni. Od tohoto vápencového skaliska se vydáte až na Bílou horu, kde stojí rozhledna. Dále sejdete po druhé straně Bílé hory tzv. Sluneční stezkou, lemovanou dvanácti slunečními znameními zvěrokruhu až k rozcestí, na kterém se dáte doprava k soše Panny Marie, odkud budete klesat vpravo Bělohorskou ulicí, která vás dovede až k okraji Štramberku a dále ke štramberskému hradu, jemuž dominuje okrouhlá věž zvaná Trúba. Dále sestoupíte po schodech na štramberské náměstí, pod náměstím se dáte doleva stále po modré značce až ke vstupu do Národního sadu na vrchu Kotouči, ve kterém se nachází jeskyně Šipka. Poté již po červené značce pokračujete k vlakovému nádraží ve Štramberku.

Tvorba webových stránek: Webklient